bonsaisquad

Nasz kanał w serwisie YouTube.

Kilka lat temu, z myślą o realizacji marzeń Juniora Sowińskiego utworzyłem serwisie YT kanał: Sowinscy Bonsai Squad. Z zabawy Juniora (być Youtuberem!), zbudowaliśmy solidne narzędzie do edukacji bonsai. Publikujemy treści zarówno dla początkujących lub zamierzających rozpocząć przygodę z bonsai, ale też umożliwiające doskonalenie swojej techniki pracy nawet dla osób bardzo zaawansowanych. Kanał jest zbiorem wielu odcinków, które z pewnością będą pomocne dla wszystkich wzrokowców. Z czasem wyodrębniliśmy trzy playlisty z różnymi tematami:

  • Sowinscy Bonsai Squad to katalog różnych treści o sztuce bonsai
  • ABC bonsai podejmuje tematykę dla początkujących
  • Patroni Sowinscy Bonsai Squad, czyli playlista z odcinkami dla zaawansowanych

Co zawiera playlista Sowinscy Bonsai Squad?

Znajdziesz tam odcinki przedstawiające zarówno nasz ogród i drzewa z naszej kolekcji, ale też elementy z naszego bonsaiowego życia. Są też shorts’y z kilkudziesięciominutowych odcinków, które nagrywamy dla Patronów wspierających Sowinscy Bonsai Squad w serwisie Patronite.

Co zawiera playlista ABC bonsai?

Znajdziesz tam odcinki podejmujące następujące zagadnienia w tym prace sezonowe przy bonsai:

  • Narzędzia do bonsai – podstawowy set oraz możliwe zastępstwa narzędziami powszechnego użytku
  • Przesadzanie bonsai – kilka odcinków podejmujących przesadzanie i pracę na korzeniach roślin liściastych i iglastych. Odcinki zawierają proces przesadzania materiału szkółkarskiego, sadzonek i siewek, czyli klasyczne ABC bonsai
  • Środki ochrony roślin i preparaty chemiczne, których używamy w Składzie Sowińskich
  • Podlewanie bonsai, którego uzupełnieniem jest artykuł na blogu o tym samym tytule ( )
  • Przycinanie bonsai, które również ma kontynuację w niniejszym blogu
  • Wiele, różnych treści przemycanych w trakcie odcinków, podczas pracy z roślinami.

Co zawiera playlista Patroni

Powstała w lutym 2021 roku, wraz z projektem budowy tokonomy (wnęki, alkowy do prezentacji i doceniania bonsai). Dzięki Patronite.pl oraz wielu Patronom, zbudowaliśmy największy w Polsce zbiór podejmujący bardzo kompleksowo i szeroko uprawę bonsai. Obecnie znajduje się tam najwięcej odcinków, których łączny czas dobija do 2000 minut! Znajdziesz tam dwa kompletne sezony (2021-2022) z odcinkami zgodnymi z kalendarzem prac bonsai. Na tym jednak nie koniec, ponieważ z miesiąca na miesiąc pojawia się kilka nowych odcinków, najczęściej z innymi roślinami. Z drugiej strony playlisty kanału Sowinscy Bonsai Squad zawierają odcinki z niewielkiej części naszej kolekcji. Wszystko przed nami, bowiem premiery kolejnch już są zaplanowane, a następne są w trakcie realizacji.

Więcej informacji znajdziecie na naszej Patronowej stronie:

https://patronite.pl/sowinscybonsaisquad

Wszystkim Patronom dziękujemy za wsparcie!

Translate »
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro