bonsaisquad

Jak rozpocząć przygodę z bonsai

6 wskazówek na start:

  1. Jeśli rozpoczynasz przygodę z bonsai świadomie, czyli chcesz sam sobie kupić lub zrobić bonsai, to weź pod uwagę uprawę drzew z naszego klimatu. Do ich uprawy niezbędny jest balkon, taras lub ogród. Jeśli nie masz takich warunków, to pozostają Ci gatunki rosnące w innych strefach klimatycznych, które są trudne w uprawie domowej. Wyjątki to portulakaria i w pewnych sprzyjających warunkach wiązy drobnolistne, fikusy i oliwki.
  2. Poszerz swoją wiedzę o materiały z botaniki, szkółkarstwa i dendrologii, publikowane dla uczniów i studentów. Obserwuj i studiuj najlepszego nauczyciela jakim jest natura i otaczające Cię ogrody, parki i lasy.
  3. Jeśli bonsai wtargnęło do Twojego życia za sprawą prezentu i nie masz jakiegokolwiek pojęcia o uprawie roślin, to przeczytaj na start „Uprawa bonsai w mieszkaniu”. Uprawa bonsai nie jest łatwa i nie jest dla każdego! Wymaga bardzo dużego zaangażowania i długotrwałej nauki. Znam jednak wiele osób, które kochają bonsai i jednocześnie ich nie uprawiają. Korzystają z osiągnięć innych i cieszą się tą sztuką na wystawach, przeglądając internet, a nawet takie wynalazki jak książka. Statystycznie  rzecz ujmując, Twoje drzewo umrze nieco później od ciętej róży, lub goździka. Zanim kupisz następne, zerknij na punkt 1, 2, 4 i 5.
  4. Oglądnij odcinki w naszym serwisie YT z serii ABC BONSAI. Znajdziesz tam dużo uniwersalnych wskazówek do rozpoczęcia uprawy bonsai. Kolejny krok to kurs dla początkujących i nie tylko, zawierający bardzo dużo rad i wskazówek ułatwiających uprawę i kształtowanie bonsai.
  5. Spróbuj utrzymać przy życiu swoje bonsai przez kilka miesięcy, rok, a po pokonaniu tego wyzwania  i po przestudiowaniu wszystkiego co dostępne na ten temat w świecie wirtualnym, spróbuj swoich sił na warsztatach pod naszym okiem.
  6. Najważniejszą wskazówką jest jednak ta: Rozpocznij przygodę z bonsai!
Translate »
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro